Zručný opravář

Mezi jeho hlavní zájmy patří technika. Rozumí tomu, jak funguje a dovede opravit cokoliv se mu dostane do rukou. Jeho snem je mít vlastní malý prostor, ve kterém by se mohl věnovat elektrotechnice a třeba lidem opravovat starší zařízení, která přestala fungovat.

Jak pomáháte ProbíháPovedlo se

Příspěvek na materiál a činnost

Příspěvky na vlastní prostor

Zručný opravář

Jednou z nejlepších cest, jak směřovat člověka ke štěstí je podporovat jeho talent. Touhy, přání a záliby se mohou změnit v celoživotní lásku a dovednost se může stát zdrojem radosti i potěšení.

Tento příběh je o osudu nadaného mladého muže, k jehož vášním patří práce s elektrotechnikou, zejména s tou z generace našich rodičů a prarodičů. Televize, rádia, hi-fi systémy, videorekordéry, ale i další zařízení, která pomalu dohání jejich životnost. Možná jste našli na půdě svůj starý gramofon a vzpomínáte, jak krásně hrál. Možná jde o malé rádio, které byste si ještě rádi užili v práci nebo na chalupě. Ale nefungují a vy nevíte, jak je opravit.

Co je pro jednoho problém je pro jiného příležitost. Pro někoho mrtvá technika může být pro jiného vesmírem zázraků a úkolem, na němž se může mnoho naučit. Nejde zde o žádné kutilství. Stejně začínali i dva mladí nadšenci – Steve Jobs a Steve Wozniak – z jejichž aktivity vznikla jedna z vůbec největších společností na světě – Apple, Inc.

 

Pomozme společně podpořit vědeckotechnický zájem a nadání mladého chlapce. Jeho snem je mít vlastní malý prostor, dílnu, či laboratoř, chcete-li. Ale jistě mu v jeho cestě pomůže každý dar, který mu umožní pořídit si další přístroje, nářadí nebo materiál. Technických odborníků je celosvětově nedostatek. V době, kdy jsou na obzoru samořiditelná auta, letadla i autobusy a další oblasti života se pomalu automatizují si nemůžeme dovolit podobný talent promrhat.

Zapojte se!

Darujte ihned

Pro větší dary

Zasláním libovolné částky na účet 777901/5500 Pokud byste si přáli podpořit specifický projekt nebo akci, kontaktujte nás.

Pomozte jinak

Napište nám na fond@nfau.cz pokud se chcete stát dárci nebo zprostředkovat dar. Nebo v případě zájmu o dobrovolnou pomoc či informace o poruchách autistického spektra.

Fond podporují například a dalších 11 firem