Plaváčci Ondra s Honzíkem

Ondra s Honzíkem jsou mladí plavečtí nadšenci, kteří se své zálibě věnují s velkým nasazením a rádi by se v ní dále rozvíjeli…..

Jak pomáháte ProbíháPovedlo se

pomoc směřující k zajištění odborného plaveckého dohledu

plavecké pomůcky

Plaváčci Ondra s Honzíkem

Ondra miluje pohyb všeho druhu, rád skáče na trampolíně, projíždí se na kolečkových bruslích a jízda na koloběžce mu také není úplně cizí. Nic ale není pro Ondru takovým potěšením jako voda. V té se cítí nejlépe a dokáže v ní strávit dlouhé chvíle. Je jako ryba ve vodě a Ondrovi rodiče by byli moc rádi, kdyby tuto svoji zálibu dále rozvíjel. Již nyní se dokáže přizpůsobit pohybu vody a bud plave, nebo se jen nechá unášet na hladině, obojí mu přináší velkou radost. Aby mohl Ondra dále zlepšovat tuto svoji dovednost a jednou se třeba plavecké disciplíně mohl věnovat i závodně, tak by potřeboval odborný dohled, který by mu věnoval čas a v plavání umožnil učinit další kroky směřující ke zdokonalení jeho plaveckých dovedností.

 

Honzík si zamiloval vodu již při prvních kontaktech s ní a od té doby se voda stala prostorem, kde se dokáže nejvíce uvolnit a pobyt v ní si náležitě užívá. Od malička se Honzík také pravidelně otužuje ve studené vodě a to mu napomohlo se řádně zocelit. Asi ve třech letech již bylo zcela bez pochyb, že Honzík a voda téměř jednou jsou, s kruhem se začal bez jakékoliv bázně dobrovolně vrhat do vody a dokonce se sám naučil potápět, kdy první krůčky k tomuto učinil doma s maminkou při koupání ve vaně. Od minulého roku již Honzík plave pouze s dopomocí plaveckého pásku a někdy i zcela bez něj, kdy pro něj není problém udělat naprosto samostatně několik temp i se potopit. Pro rodinu Honzíka by byla velkým přínosem finanční pomoc směřující k zajištění plaveckých pomůcek, úhradě návštěv plaveckých areálů a popřípadě i odborného dohledu nad malým plavcem, tak aby se v rámci své největší záliby mohl dále rozvíjet.

O programu Stretch

Cílem programu Stretch je dlouhodobá opakovaná podpora rozvoje vzdělání u dětí a lidí s autismem, jejich rodin, a také podpora organizací, aktivit a projektů, které jim ve vzdělání a na cestě životem pomáhají uspět. Smyslem není pouhé poskytnutí daru, ale především motivace dítěte i rodiče, dospělého i jeho okolí k aktivitě v oblasti, která je vzdělává rozvíjí a vede ke zvýšení kvality života. Lidé s autismem mohou vést důstojný a naplněný život a zaslouží si naši plnou podporu při cestě za svými sny.

Zapojte se!

Darujte ihned

Pro větší dary

Zasláním libovolné částky na účet 777901/5500 Pokud byste si přáli podpořit specifický projekt nebo akci, kontaktujte nás.

Pomozte jinak

Napište nám na fond@nfau.cz pokud se chcete stát dárci nebo zprostředkovat dar. Nebo v případě zájmu o dobrovolnou pomoc či informace o poruchách autistického spektra.

Fond podporují například a dalších 11 firem