Stretch – program rozvoje vzdělání, který funguje

Nadační fond Autismu spustil 9. listopadu dlouho připravovaný program podpory vzdělání a rozvoje nadání pro lidi s autismem, Stretch, který je založený na principu crowdfundingu, podobně jako například známá služba Kickstarter.

 

Prostřednictvím webových stránek nadačního fondu jsou veřejnosti představovány konkrétní příběhy lidí s autismem, přičemž za každým z nich stojí konkrétní cíle, vycházející z motivací, snů a přání. Kdokoliv pak může tyto příběhy podpořit, finančně nebo jinak, tak, aby pomohl ke splnění stanovených cílů.

 

Prvním zveřejněným příběhem je Sólo pro Zdeňka – svědectví o neobyčejném talentu mladého muzikanta. Cílem je podpořit rozvoj jeho hudebního nadání rozšířením jeho nástrojové sestavy a zlepšením jeho přístupu ke vzdělání tak, aby mohl se svým učitelem cvičit dvakrát častěji, než je tomu v současnosti. Mezi Zdeňkovi velké cíle patří i vystoupit na společném pódiu s kapelou Olympic. Více o Zdeňkově příběhu.

 

O efektivitě programu svědčí, že první z cílů byl naplněn již několik hodin po zveřejnění Zdeňkova příběhu. Poděkování patří zejména všem dárcům, kteří se na skvělé věci podíleli.

 

Chlapec za bicí soupravou v nahrávacím studiu

Zdeňek v nahrávacím studiu